Bordslampa
2018-01-19
514249
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
BORDSLAMPA, sekelskifte 1900, Frankrike, förgylld brons, stående kvinnofigur, höjd inklusive skärm ca 67 cm, medföljer svart skärm
Omarbetad/ tidigare ljusstake/kandelaber, slitage/smärre slagmärken, tidigare sannolikt bevingad