Collier silver
2018-01-20
514092
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
COLLIER, silver, 6 fasettslipade ljusa safirer totalt ca 8,00 ct samt mindre fasettslipade vita safirer, carmosémodell, längd 41 cm, vikt ca 24,4 g
Fertalet stenar med skador, hack och fasettslitage