Bordslampa
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
POUL HENNINGSEN, bordslampa, "PH 4/3", Louis Poulsen, Danmark, vitlackerad skärm i plåt, fot i förkromat stål, etikettmärkt, höjd ca 54, diameter 45 cm
Skador: Bruksslitage, ej funktionstestad.
Skärmen något stukad.
513525
2018-01-16