Vaser Kina 1900-tal
2018-01-15
513435
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VASER, 2 st., porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformade, med hänklar, dekor i emaljfärger, den mindre med kalligrafi samt sigill, botten med märke, höjd ca 33-43 cm
Den större med kantretusch/lagningar