Vaser Kina 1900-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, 2 st., porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformade, med hänklar, dekor i emaljfärger, den mindre med kalligrafi samt sigill, botten med märke, höjd ca 33-43 cm
Den större med kantretusch/lagningar
513435
2018-01-15