Fat Kina 1700-tal
2018-01-15
513399
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, oktagonal form, dekor av tupp på trädgårdsklippa omgiven av pioner i emaljfärger, sepia samt järnoxid, diameter ca 26 cm
Lagning