Fat Kina 1700-tal
2018-01-13
513143
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av stiliserade pioner i emaljfärger, järnoxid samt guld, brättet med rutbård, diameter ca 25 cm
Smärre slitage, micronagg