Trumpetvas Kina
2018-01-13
513096
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av figurer i underglasyrblått, höjd ca 33 cm
Mynningen med större nagg, livet med sprickor