Spegel Karl Johan förgylld
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, förgylld, 1800-talets första hälft, empire, krönet med dekor av parställda sfinxer, palmetter samt fleuroner, framtagen originalförgyllning, höjd ca 88 cm, bredd ca 47 cm
Glaset äldre men ej original
512953
2018-01-14