Stekfat Kina
2018-01-11
512891
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder och tårpil i underglasyrblått, längd ca 50 cm
Slitage, smärre krackelering, tillverkningsmärken