Skedar och gafflar sterlingsilver London
2018-01-07
512444
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MATSKEDAR, 5 st., BORDSSKEDAR, 3 st., BORDSGAFFLAR, 2 st, sterlingsilver, stämplade London 1700/1800-tal, bl.a. gafflar Thomas Bamford II, 1811, längd ca 18-22 cm, vikt ca 502 g
Delvis med inskription