Sengustavianska taburetter
2018-01-06
512357
| Klubbat belopp | 13 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TABURETTER, 1 par, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft, förgyllda med skuren dekor, bladhölstrade ben, höjd ca 44 cm
slitage, renoverade