Golvurna Kina
2018-01-04
512197
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
GOLVURNA, porslin, Kina, 1900-talets början, balusterform, dekor i underglasyrfärger av figurkomposition och skrivtecken, höjd ca 57 cm
Smärre slitage, fot med smärre nagg