Collier odlade saltvattenspärlor
2018-01-03
512082
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
COLLIER, doserat, odlade saltvattenspärlor ca 4-9 mm, crèmefärgade, med aprikosfärgad underton, god lyster, fåtal pärlor med svag orient, kistlås, 14 k guld, dekor med emalj samt rosenslipade diamanter totalt ca 0,03 ct, längd ca 44 cm
Bruksslitage, mindre skador på nacre samt emalj, naturliga tillväxtmärken