Ljuskrona 1800-tal oscariansk
2017-12-18
509307
| Klubbat belopp | 7 400 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 12 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 100, diameter 64 cm
Stamglas med skador, lösa prismor medföljer