Supkoppar silver
2017-12-15
508746
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SUPKOPPAR, 6+2 st, silver, C.G.Hallberg respektive GAB, ca 1960-tal, utsvängd och förgylld mynning med stiliserad dekor av bladslinga respektive utsvängd mynning, invändigt förgylld, höjd ca 4,5 cm, vikt ca 235 g