Skålfat Kina 1700-tal
2017-12-15
508670
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av pioner samt växtslingor i emaljfärger, diameter ca 35 cm
Slitage, spegeln med stjärnspricka