Figur Kina
2017-12-15
508605
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FIGUR, lackarbete på trä, Kina, omkring år 1900, polykromt bemålad samt delvis förgylld, i form av ämbetsman, höjd ca 27 cm
Sprickor, slitage