Slaglåsgevär signerat Collins
2017-12-14
508488
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1860-tal, signerad Collins, med Birmingham-stämplar, oktagonalt kammarstycke, graverat bakåtvänt lås, vanötsstock, längd 126 cm
senare laddstock, kompletterad laddstocksspång