Brosch guld Ryssland 1800-tal
2017-12-15
508282
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BROSCH, 14 k guld, oval form, turkos emalj, blommor med dekor av diamanter med rosenslipning, Ryssland 1800-talets andra hälft, längd 4,5 cm, vikt ca 16,4 g
Emaljskador, nål med lagning