Ursula Printz bordslapma
2017-12-09
507438
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
URSULA PRINTZ, bordslampa, Gustavsberg, 1900-talets mitt, bemålad fajans, märkt med gul studiohand och målarsignatur, fylld fot, höjd ca 29 cm
Bruksspår, smärre krackeleringar, ej funktionstestad, skärm saknas