Skålfat blå glasmassa
2017-12-06
506204
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, glas, Kina, 1800-tal, gjuten, blå glasmassa, godronnerat liv, diameter ca 36,5 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Nagg, ifyllt nagg