Collier armband broscher s.k. sorgesmycken
2017-12-05
505955
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
COLLIER, doserat, C.A. Hedblom, Stockholm 1891, längd 40 cm, ARMBAND, BROSCHER, 4 st., ÖRHÄNGEN, 1 par, fasetterad svart agat, s.k. sorgesmycken, silver, 1800-talets senare del/1900-talets början
Skruvsystem senare, nagg förekommer, en brosch ej i silver