Damarmbandsur platina 1920/30-tal
2017-12-13
505641
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
DAMARMBANDSUR, platina, 1920/30-tal, manuellt uppdrag, boett och armband med dekor av 58 diamanter med åttkant- resp. briljantslipning totalt ca 0,95 ct, stämplad Wien, Österrike 1920/30-tal, svensk importstämpel, lås av 18 k guld, millegriffedekor, armband i grå textil med två löpare, vardera med dekor av en åttkantslipad diamant, vikt inkl. armband ca 15,7 g
Går ej, SAV garanterar ej funktionen, defekt spiral,
boettens baksida med gåvogravyr.