Matservis C.M. Hutschenreuther
Klubbat för:
700 SEK
1 500 SEK
MATSERVIS, ca 38 dlr, 1900-talets andra hälft, Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther, Hohenberg, porslin, bestående av, 10 mattallrikar, 11 djupa tallrika, 10 assietter, 1+1+1 uppläggningsfat, 1+1 skålar, såsskål, karott med lock
Bruksslitage
505410
2017-12-02