Ströskedar och såsslevar silver
2017-12-01
505079
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
STRÖSKEDAR, 4 st, SÅSSLEVAR, 2 st, silver, bl.a. Jonas Aspelin den yngre, Ystad, längd 15-19,5 cm, vikt 318 g
2 med inskription samt en såsslev med lagning, slitage