Skulptur sen Ming
2017-12-01
504960
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKULPTUR, sen Ming, 1600-tal, religiös sittande figur, krederad och bemålad sandsten, tecken samt bönegömma på baksida, höjd ca 29, bredd ca 18 cm
Slitage, bortfall