Lockurna Kina 1800-tal
2017-11-30
504583
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad, dekor av reserv med figurscen samt lotusslingor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 31 cm
Nagg, sprickor