Armband förgyllt silver med safirer
2017-12-11
504103
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
ARMBAND, förgyllt silver, ovalt fasettslipad blå resp. rosa safirer, 1800-talets mitt, profilerad floral dekor, innerdiameter ca 50 mm
Slitage, ojämn armring, en safir saknas