Broscher 4 st broschnålar 3 st örhängen 1 par
2017-12-11
504102
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BROSCHER, 4 st, BROSCHNÅLAR, 3 st, ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver, örkrokar i guld, fasettslipade almandingranater, 18/1900-tal
Flertalet av smycken omgjorda, tenlödningar, enstaka granater saknas