Ljuskrona empirestil
2017-11-25
503541
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets slut, empirestil, för 8 ljus samt sparljus, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, invändigt elektrifierad med 4 ljuspunkter, höjd ca 80 cm, diameter ca 67 cm
Smärre stötskador