Levin gitarr 1957

Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957
Levin gitarr 1957

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LEVIN gitarr, 1957, lock av gran, sidor och botten av betsad lönn, etikettmärkt AB Herman Carlsson Levin Göteborg modell 116, nylonsträngad, serienummer 355656, längd ca 94,5 cm

Bruksslitage, senare stämmekanism, lagning på huvudet, locket något konkavt vid ljudhålet, fodral saknas

503403

2017-11-24