Ringar 18 k guld diamanter
2017-11-25
502999
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RINGAR, 2 st., 18 k guld samt silvermonteringar, 1800-tal, diamanter med rosenslipning samt en fasettslipad rosa sten, ringstorlekar 16-16,5 mm, total vikt 5,6 g
Stenar med hack, en sten ej rosenslipad, rosa sten med omfattande slitage och skador