Ring 18 k vitguld diamanter
2017-11-25
502995
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
RING, 18 k vitguld, briljant ca 0,10 ct omgiven av 20 åttkantslipade smådiamanter samt 4 carreslipade blå stenar på vardera sida, stämplar saknas, 1930-tal,
ringstorlek ca 19,5 mm, vikt ca 4 g
Blå stenar med omfattande skador