Träsnitt Japan
2017-11-24
502970
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TRÄSNITT, Japan, 3 st, ca 35x24 cm
Tanuki, ca 1840, 30x19 cm, TOSA MITSUKI /1617-1691), efter, hantverkare, 1800/1900-tal, träsnitt, 30x21 cm
Skador: Smärre fläckar, mittveck