Brosch 18 k guld diamanter
2017-11-25
502950
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BROSCH, 18 k guld, rosettformation med dekor av rosenslipade diamanter i kistfattning, 1800-tal, längd 4,2 cm, vikt ca 9,9 g
Omarbetad, broschsystem senare, tennlödningar, skador, bristning, en sten saknas, stenar med hack