Fat Kina Kanton
2017-11-24
502889
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, dekor av reserver med figurscener i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 28 cm
Ifyllt nagg