Stekfat Kina
2017-11-24
502881
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder samt tårpil i underglasyrblått, längd ca 50 cm
Slitage, smärre krackelering, tillverkningsmärken