Skålfat blå glasmassa
2017-11-23
502837
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, glas, Kina, 1800-tal, gjuten, blå glasmassa, godronnerat liv, diameter ca 36,5 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Nagg, ifyllt nagg