Kina underglasyrblått
2017-11-23
502803
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KOPPAR, LOCK, PLAKETT, 6 dlr., porslin, Kina samt Japan, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 9-13 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Nagg, sprickor förekommer