Ring guld med stenar
2017-11-23
502709
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld, trappslipad smaragd ca 1,00 ct, 6 småbriljanter, Norrtälje, otydliga mästarstämplar, ringstorlek ca 18,5 mm, total vikt ca 7,2 g
Smaragd med skador