Lornjett silver
2017-11-23
502696
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
LORNJETT, silver, 1900-talets första hälft, dekor med fasettslipad rökkvarts samt markasiter, höjd inkl. ögla 6,5 cm
Markasiter saknas, sten med repor och hack