Skål Kina 1800-tal
2017-11-22
502687
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av krysantemum i emaljfärger samt järnoxid, botten med Yongzhengs sex karaktärers märke, diameter ca 14 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Spricka, nagg, guldlagning