Skålfat Japan Meiji
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKÅLFAT, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), Kutani, dekor av reserver med tranor, figurer samt blommor i järnoxid, sepia och guld, botten med tre karaktärers märke, diameter ca 24 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Krackelering
502681
2017-11-22