Vas Kina He Xiangu 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, dekor av He Xiangu med fohund i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med fyra karaktärers märke samt del av sigill, höjd ca 30 cm
Kuntoraportti
Invändig krackelering
502365
Päivämäärä:
2017-11-21