Gräddkanna i silver
2017-11-20
502301
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, Tyskland, 1800-tal, liv med dekor av ekollon och ekblad, invändigt förgylld höjd 19 cm, vikt ca 280 g
PROVENIENS: Russell Bodés samling
fotring med bucklor