Tallrikar Kina 1700-tal
2017-11-20
502265
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av flodlandskap med palats och tårpil i underglasyrblått, brättet med rutbård samt pion, diameter ca 23,5 cm
Proveniens: Russell Bodés samling
Nagg