Urna Cloisonné
2017-11-20
501989
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
URNA, cloisonné, Japan, Meiji (1868-1912), varierande dekor av blommor och drakar, höjd ca 91 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Sliatge och skador