Takarmatur desig Henningsen
2017-11-17
501667
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
POUL HENNINGSEN, "PH5", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, 1900-tal, skärmar lackerade i vitt och blått, höjd ca 28, diameter ca 50 cm
Visst slitage, avnött sladd.