Saltkar Empire
2017-11-16
501642
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SALTKAR, 6 st, glas, 1800-tal, båtformade, romboida fotplattor, skärslipad dekor samt det äldsta med dekor av romber, längd ca 9-10 cm, höjd ca 7-8 cm
mynningen med nagg, fotplattorna med nagg