Ljuskrona 1900-tal
2017-11-16
501466
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, venetiansk stil, 5 ljuspunkter, behängd med olikformade prismor i pressat glas, höjd 69, diameter 44 cm
En lös prisma, bruksslitage